SANAT HABERLERİ KÖŞE DİYOR Kİ AKTÜEL
Paylaş  

YOLCULUK // AYLİN ÖRÜCÜ

01. Şubat 2011

Başlama Tarihi: 01 Şubat 2011 Salı, 18:00
Bitiş Tarihi: 26 Şubat 2011 Cumartesi, 20:00
Mekan Odakule Sanat Galerisi
İSO Odakule Sanat Galerisi 1 Şubat 2011’den itibaren Aylin Örücü’nün “Yolculuk” adlı resim sergisini ağırlıyor. Sergi 26 Şubat 2011’e kadar devam edecek.

Hayat boyu kendimize ve çevremize tekrar tekrar yöneltmekten vazgeçemediğimiz ortak sorular içinde en önemli ve değerlilerinden biri de “Ben Kimim ?” dir. Bana göre özel yaşam maceramız da asıl bu noktada başlıyor.

Her ne kadar bilinçaltımızın beslendiği alan dış dünya olsa da, okuduğumuz kitaplar, seyrettiğimiz filmler, pazarda gördüğümüz pamuk saçlı teyzenin özenle sürülmüş kıpkırmızı ruju, dallardaki kuşların cıvıltısı vs doğrudan ve dolaylı içimize işlemişse de, neyi, nerede, ne zaman görüp, duyduğumuzu unutarak, benim yaptığım gibi bazen kelimelere bazen de tuvallere sarılıp, “ben kimimin” cevabını aramaktan önce “ben ne yapıyorumu” düşünmeye başlar, iç dünyamızda, birikimlerimize doğru kısa yolculuklara çıkarız..

Yolculuklarımda daha önce görmediğim sığınmaktan keyif aldığım limanlarda duruyor, temiz havayı içime çekip, bacaklarımı uzatıp dinleniyor sonra yine yola koyuluyorum. Ne zaman ki her seferimden küçük sürpriz ve yorumlarla dönmek bana daha anlamlı, daha keyifli hale gelmeye başladı, ben kimim sorusunu sormaktan vazgeçtim, ben yaşadığımdır diye düşündüm, o günden beri de şiir yazmak ve resim yapmak içimde ayrılmaz bir tutku oldu..

Kimi zaman resimlerim şiirlerimden kimi zaman da şiirlerim resimlerimden doğuyor. Duygu, düşünce yüklü her sanatseverin bir şiirimde ya da bir resmimde kendi iç yolculuklarından ortak imgeler göreceğine inanıyorum. Kısa, bir çırpıda okunabilecek ama tekrar dönüp bir daha, bir daha okumaktan zevk alınacak “uzunlukta” 3-5 satırım ve fırça darbelerimle aslında kendi içimdeki rüzgârı avuçluyorum.. Gerçeküstü imgelemeler, özgürlüğün hissedildiği anlar hatta bazen ciddiyetsizlik içinde ciddiyeti yakalamak... kim bilir belki de o özel anlar yaşamımızın en güzel şaşkınlıklarıdır.. Aylin Örücü

AYLİN ÖRÜCÜ

1977 İstanbul doğumlu sanatçı Prof. Kemal İskender, Mustafa Ata, Prof. Hüsnü Koldaş atölyelerinde eğitim gördü. 2002 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünü tam puanla bitirdi, 2004’ten bu yana Almanya’da yaşayan sanatçının eserleri Türkiye ve Almanya’daki sergilerde yer aldı. 
 Odakule Sanat Galerisi // Etkinlik Arşivi  
   
  YOLCULUK // AYLİN ÖRÜCÜ
  Koşulsuz // Serra Yolasığmaz
  Dagmar Göğdün ''Başrolde Mor''
  HALE GÜNGÖR ''Peron''
  Fatih Kızılcan “Pera Zamansız” Resim Sergisi
  CAN MORALI Resim sergisi
  NAZIM MEHMET Resim sergisi “Düş içinde Düş”
  OĞUZ ÖZTUZCU “Photopaintings   FotoResimler Sergisi”
  “TAŞ UÇAK” Şiir sergisi
  Hale Güngör Resim Sergisi ¨BÜYÜK ELMA¨
  DAGMAR GÖĞDÜN Resim sergisi
  Tümay Günaydın Resim Sergisi
  HALE GÜNGÖR
 

Levent Çalıkoğlu

UZMANLARIN GÖZÜNDEN ÇAĞDAŞ SANAT!

Denis Fauque
  Heykelin Belirli Bir Malzemesi Olmaz  
P.Paul Whitchouk
  İnsan Heykeller  
Dianne Dengel
  İşte ‘Mutluluğun Resmi’nin Gerçek Sahibi  
Michael Dickinson
  En Muhalif Sanatçı  
Gizli
  Resim, Türk medyasının da hizmetinde  
İşte Resim ve Heykelin Doğuş Hikayesi
Saraydaki Resimler
Sanat konuşmak için Einstein zekasına sahip olmak gerekir!
Sanat eseri olmak her yerde teşhir edilme hakkı verir mi ya da sanattan tahrik olunur mu?
Hayalet Şehirdeki Eserlere Servet
 
 
www.haberdaret.com (sanat haberleri | haberdar@ ) 2005- 2011 |  sanat haberleri   ersin dündar galeri internet